Meme kanserine karşı ‘hava atışı’ Sinem Kobal’dan

Anadolu Sağlık Merkezi ve Anadolu Efes Spor Kulübü’nün meme kanserinde erken teşhisin önemine dikkat çekmek için gerçekleştirdiği “Pembe Top Sahada” projesinin bu yıl üçüncüsü gerçekleştirildi. Anadolu Efes ve CSKA Moskova arasında oynanan karşılaşmanın pembe top ile yapılan hava atışı oyuncu Sinem Kobal tarafından yapıldı.

 • 1

  Her yıl 1 milyon 400 bin kadına teşhisi konan meme kanseri 8 kadından birinde görülüyor ve binlerce kadın bu hastalık nedeniyle hayatını kaybediyor. Meme kanserinde erken teşhis ise hayat kurtarıyor. Anadolu Sağlık Merkezi’nin Anadolu Efes Spor Kulübü işbirliğiyle gerçekleştirdiği Pembe Top Sahada projesinin amacı da meme kanseriyle mücadeleye destek vermek.

 • 2

  Tüm dünyada “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” olarak kutlanan Ekim ayında düzenlenen projenin üçüncü yılında Anadolu Efes Spor Kulübü’nün CSKA Moskova ile oynadığı Euroleague maçı başarılı oyuncu Sinem Kobal’ın pembe topla yapacağı hava atışıyla başladı.
 • 3

  Karşılaşma 25 Ekim tarihinde Abdi İpekçi Arena’da saat 21.00’da gerçekleşti.
 • 4

  SİNEM KOBAL: PROJEDE YER ALDIĞIM İÇİN MUTLUYUM

  SİNEM KOBAL: PROJEDE YER ALDIĞIM İÇİN MUTLUYUM

  Meme kanserinde erken tanının önemine dikkat çekmek için projeye gönüllü olarak destek veren başarılı oyuncu Sinem Kobal “Farkındalık yaratılmasında benim de bir desteğimin olması çok mutluluk verici. Kadınlar kadar erkeklerin de sesimizi duymasını ve meme kanseriyle mücadeleye destek vermelerini ayrıca önemsiyorum” dedi.

 • 5