La Casa de Papel ve Elite'in ardından Netflix'ten 5 İspanyol dizisi

İspanya yapımı orijinal dizisi La Casa de Papel ve Elite ile geniş kitlelere ulaşmayı başaran Netflix, İspanya yapımı beş yeni dizinin 2020 yılında yayınlanacağını duyurdu.

 • 1

  Dünya çapında geniş bir üye ağına sahip olan Netflix, La Casa de Papel ve Elite'in ardından İspanya yapımı dizilerine yenilerini ekliyor.


 • 2

  2020’de yayınlanacak bu yeni diziler arasında; Elite’in yaratıcısından yeni bir gençlik dizisi, bir süper kahraman komedisi ve kadın karakterleri merkezine alan bir mini dizi yer alıyor.


 • 3

  Konu hakkında konuşan Netflix İspanya yöneticisi Francisco Ramos; yerel hikayeler anlatarak uluslararası izleyici kitlesinin ilgisine çekmeyi başaran içerikler hazırlamak istediklerini, son dönemde İspanya’dan bu alanda kayda değer işlerin çıktığını ifade etti.
 • 4

  El Desorden que Dejas

  Elite’in yaratıcılarından Carlos Montero’nun aynı adlı romanından uyarlanan El Desorden que Dejas’ın ilk sezonu sekiz bölümden oluşacak. Senaryosunu Montero’nun kaleme alacağı psikolojik gerilim türündeki dizi; öğrencilerinin zorbalıklarına dayanamayıp intihar eden bir edebiyat öğretmeninin yerini alan genç bir kadının, bir yandan evliliğini kurtarmaya çalışırken bir yandan da göreve başladığı okulda kendisini esrarengiz olayların içinde bulmasını anlatıyor.


 • 5

  El Vecino

  Bir süper kahraman komedisi olan El Vecino’yu Timecrimes ve Colossal gibi dikkat çekici filmlerin yazıp yöneten Nacho Vigalondo yönetecek. Santiago Garcia ve Pepo Perez’in aynı adlı çizgiroman serisinden televizyona uyarlanan El Vecino, bir uzaylı tarafından kendisine verilen süper güçlere rağmen ne aşk hayatında ne de iş hayatında bir gelişme olmayan tuhaf bir kahramanın hikâyesini anlatacak. Quim Gutierrez, Clara Lago, Catalina Sopelana ve Adrian Pino’nun başrollerini üstlendiği dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşacak.


 • 6

  Dias de Navidad

  Üç bölümlük bir mini dizi olan Dias de Navidad, İspanya’nın usta aktrisleri ile çıkış yapan kadın oyuncuları bir araya getirecek. Dört kız kardeşin uzun yıllara yayılan hikâyesini anlatacak dizinin oyuncu kadrosunda Victoria Abril, Veronica Forque, Charo Lopez, Angela Molina, Elena Anaya, Veronica Echegui, Anna Moliner ve Nerea Barros gibi isimler yer alacak.


 • 7

  Valeria

  Kadın karakterleri merkezine alan hem iş hayatında hem de evliliğinde sorunlarla boğuşan bir yazarın sorunlarıyla baş edebilmek için üç arkadaşından destek almasını konu alıyor. İspanyol yazar ve blogger Elisabet Benavent’in romanlarından uyarlanan dizinin ilk sezonu sekiz bölümden oluşacak.
 • 8

  Memorias de Idhun

  Endemol Shine bünyesinde yer alan Zeppelin stüdyosu tarafından hazırlanacak animasyon dizi Memorias de Idhun, kaderlerinin sonsuza dek birbirlerine bağlı olacağını söyleyen kehanete rağmen birbirlerini alt etmek için savaşan beş krallığın hikâyesini anlatacak. Dizinin beş bölümden oluşacak ilk sezonundaki tüm bölümleri Maite Ruiz de Austri yönetecek.