Türkiye'nin Oscar adayı Aslı filminin yönetmeni Semih Kaplanoğlu: Temelinde görünmez bağlılığın hikayesi var

Anadolu Ajansı

Türkiye'nin Oscar aday adayı Aslı filminin yönetmeni Semih Kaplanoğlu, "Bebek anne ile kendisini bir zannetmektedir. Bu filmin temelinde, aslında bu anlamdaki ayrılığın, diğer bir deyişle görünmez bağlılığın hikayesi var." dedi.

  • 1

    'Bağlılık Üçlemesi'nin ilk halkası olarak hayata geçirdiği yeni filmi 20 Eylül'de vizyona girecek olan  Semih Kaplanoğlu, filmin hikayesini ve Oscar yolculuğunu yaptığı yazılı açıklamayla değerlendirdi.

    Türkiye'nin 2020'de gerçekleştirilecek 92. Akademi Ödülleri'ndeki (Oscar) adayı olarak belirlenen Aslı filmini yazıp yöneten Semih Kaplanoğlu, modern dünyada kadın ve anne olmanın yarattığı açmazlara odaklanan filmde, anne-bebek ilişkilerine değindiğini belirterek, "Bebek anne ile kendisini bir zannetmektedir. Bu filmin temelinde, aslında bu anlamdaki ayrılığın, diğer bir deyişle görünmez bağlılığın hikayesi var. 'Aslı', 'Bağlılık' adını verdiğim üçlemenin de ilk filmi. İkincisi 'Hasan' ki şu an onun çekimlerindeyim. Bağlılık Üçlemesi’nin hikayelerini ana karakterler üzerinden kuruyorum." şeklinde yorum yaptı.

  • 2

    Açıklamasında, bir önceki filmi Buğday'ın 5 yılda tama