Hangi illerde okullar kar tatili oldu?

Anadolu Ajansı, DHA, İHA

Yurtta etkili olan kar yağışı nedeniyle 23 ilden bazılarının genelinde, bir bölümünde de sadece taşımalı sistemde eğitime bugün ara verildi.

 • 1

  Tunceli’de devam eden kar yağışı nedeniyle il merkezi ve Çemişgezek İlçesi’nde taşımalı eğitim kurumlarında eğitime bir gün süreyle ara verilirken, diğer 6 ilçede de ilk ve orta dereceli okullar bir gün süreyle tatil edildi.

  Van'ın Erciş, Başkale, Çatak ve Bahçesaray ilçelerinde kar ve tipi nedeniyle eğitime bugün ara verildi.

 • 2

  Elazığ merkez ve tüm ilçelerde okulların bugün de tatil edildiği bildirildi.

  Elazığ Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Yoğun kar yağışı ve kuvvetli buzlanma riski nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararıyla Elazığ genelinde tüm okullar 15 Aralık 2016 Perşembe günü tatil edilmiştir. Ayrıca engelli ve hamile kamu görevlileri de aynı gün idari izinli sayılmıştır" denildi.

 • 3

  Kastamonu'nun Cide ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim bir gün ara verildi.

  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yazılı olarak yapılan açıklamada, "İlçemizde taşıma merkezli Toygarlı ilk/orta okulu, Baltacı İlkokulu, İlyasbey Fahri Aygün Ortaokulu ile Taşımalı olarak YBO/Cumhuriyet İlkokullarına devam eden öğrenciler için, olumsuz hava koşulları nedeni ile eğitim öğretime 14 Aralık Çarşamba günü 1 gün ara verilmiştir. Hava şartlarına göre önümüzdeki günler için yeniden değerlendirme yapılacağı, İlçemiz Hıfzıssıha Kurulu ile karar altına alınmıştır" denildi.

 • 4

  Karaman'da yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle taşımalı eğitim gören öğrencilere okullar bugün de tatil edildi.

  Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, şiddetli kar yağışı ve tipi nedeniyle köylerde ve beldelerde taşımalı eğitim ile okullara erişimi sağlanan ilköğretim ve orta öğretim öğrencileri için 15 Aralık Perşembe günü eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verildiğini duyurdu.

 • 5

  Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde devam eden kar yağışı ve tipi nedeniyle bütün okullar 2 gün tatil edildi.

  İlçede etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi hayatı durma noktasına getirdi. Ağrı Valisi Musa Işın, resmi twitter hesabında yaptığı açıklamada, “Doğubayazıt ilçemizde giderek kötüleşen hava koşulları nedeniyle okullar perşembe ve cuma günü tatil edilmiştir” dedi.

 • 6

  Bayburt'ta devam eden kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okullarda eğitime bugün için bir gün ara verildi. Bayburt Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, yoğun kar yağışının etkisini sürdürmesi nedeniyle il merkezi ve Aydıntepe ilçesi genelinde okullar 15 Aralık Perşembe günü için tatil edildi. Açıklamada, engelli ve hamile kamu çalışanlarının da bir gün idari izinli sayılacağı bildirildi.

  Bingöl’ü etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime 1 gün ara verildi. Kamu kurumlarında görevli hamile ve engelli vatandaşlara da idari izin verildi.

 • 7

  Ardahan'da, kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ara verildiği bildirildi.

  Bitlis'in Hizan, Tatvan ve Güroymak ilçelerinde, yoğun kar yağışı nedeniyle bugün eğitim ve öğretime ara verildiği bildirildi.

 • 8

  Muş’ta etkili olan kar yağışı nedeniyle bugün okullar tatil edildi. 

  Şırnak merkez ile Uludere ve Beytüşşebap ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi. Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle Kasrik, Kumçatı ve Kızılsu beldeleri ile Afet konutları, Akçay köyü hariç il merkezine bağlı belde, köy ve Uludere ile Beytüşşebap ilçelerinde temel eğitim ve orta öğretim kurumlarındaki okullarda eğitime ara verildiği belirtildi. Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayıldığı kaydedildi. 

 • 9

  Ordu’da yoğun kar yağışı nedeniyle 10 ilçenin tamamı ile 3 ilçede, bazı mahallelerde okulların bugün tatil edildiği açıklandı.

  Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle Akkuş, Aybastı, Çatalpınar, Gölköy, Gürgentepe, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Ulubey ilçelerinin tamamı, İkizce ve Fatsa ilçe merkezi dışındaki mahallelerde, Ünye’nin de bazı mahallelerinde 15 Aralık Perşembe günü eğitim öğretime 1 gün ara verildi.
 • 10

  Nevşehir’de üç ilçe, bir kasaba ve bir köyde kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi. Nevşehir Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Acıgöl, Derinkuyu, Hacıbektaş ilçelerinin yanı sıra merkez ilçeye bağlı Kaymaklı kasabası ve Çardak köyünde ilk orta ve lise dengi okullar tatil edildiği açıklandı.

 • 11

  Sivas'ta olumsuz hava şartları nedeniyle merkez ve 14 ilçede okullar bugün tatil edildi. Olumsuz hava şartları nedeniyle Sivas merkezde ve 14 ilçede eğitime bugün de ara verildi.

  Konya'da önceki gün başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, yoğun kar yağışı nedeniyle Ereğli, Halkapınar, Taşkent ve Hadim'de eğitime 1 gün ara verildiğini açıkladı. Emirgazi İlçesi'nde ise taşımalı sistemle eğitim bugün tatil edildi.

 • 12

  Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde etkili olan yoğun yağış dolayısıyla taşımalı sistemle eğitim veren okulların bir gün daha tatil edildiği bildirildi. 

  Hakkari'de etkili olan kar yağışı nedeniyle il merkezi ve ilçelerinde eğitime bir gün süre ile ara verildi. Kentte etkisini sürdüren yoğun kar yağışı dolayısıyla il merkezi, Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca ilçelerinin tamamında eğitime bugün ara verilmesine karar verildi.

 • 13

  Yozgat'ta, olumsuz hava koşulları nedeniyle taşımalı eğitime 1 gün ara verildiği bildirildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, il genelindeki tipi, kar yağışı ve yollardaki buzlanma nedeniyle, merkeze bağlı köylerde taşımalı eğitim yapılan ilk ve ortaokullar ile liselerin 15 Aralık Perşembe günü tatil edildiği belirtildi. Açıklamada, il merkezindeki engelli öğrenciler ile engelli ve hamile kamu çalışanlarına da 1 günlük izin verildiği kaydedildi.

 • 14

  Giresun'da ise 7 ilçede okullar bir gün tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Dereli, Alucra, Güce, Doğankent, Çanakçı ve Keşap ilçesinde eğitime bugün ara verildi. Bulancak ilçesinde köy okulları, merkezde de Okçu ve Yağmurca köylerindeki taşımalı eğitim yapan okullar tatil edildi.

  Rize'de ise İkizdere ve Kalkandere ilçelerinde kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 15 Aralık Perşembe ara verildi.

 • 15

  Siirt'in Pervari ilçesinde yağan kar yağışı nedeniyle okullar 2 gün tatil edildi. 

  Malatya Valiliğinden yapılan açıklamada kent genelindeki okulların 1 gün tatil edildiği açıklandı. Malatya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, "İlimiz merkezinde ve merkez ilçelerde Büyükşehir Belediyelerimiz ve İlçe Belediyelerimizce karla mücadele ve tuzlama çalışmaları sürdürülmekte olup devam eden çalışmalar don ve buzlanma sebebi ile olumlu sonuç vermemiştir. Tüm bu sebeplerden dolayı 15.12.1016 Perşembe günü Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel okulların anaokulu, ilk ve orta dereceli bölümleri ile liselerin 1 gün süre ile tatil edilmesine karar verilmiştir" denildi.