Cizreli Mehmet Anne Marie ile sahne macerasını anlattı

İnternet üzerinden yaptığı düetle ünlenen Cizreli Mehmet, İngiliz şarkıcı Anne Marie’nin daveti üzerine konserde canlı düet yapmasıyla gündeme geldi. Cizreli Mehmet, “Prova yapmadan çıktık sahneye ama güzel oldu” dedi.

 • 1

  İnternette yaptığı düetle sosyal medyada ünlenen Cizreli Mehmet Ali Şulan İngiliz şarkıcı Anne Marie ile aynı sahneyi paylaşarak hayalini gerçekleştirdi.

 • 2

  Anne Marie’nin 9 Eylül akşamı İstanbul’da verdiği konsere katılan Cizreli Mehmet, provasız çıktığı sahnede ‘Rockabye’ şarkısını seslendirdi.

 • 3

  Anne Marie’nin kendisine attığı mesajla konser daveti alan Mehmet Ali Şulan, Cizre’den İstanbul’a uzanan macerasını Hürriyet’e şöyle anlattı:

  “Aslında biraz mucize oldu benim İstanbul’a gelmem, sahneye çıkmam. Kendisi bana mesaj atmış, ben iki gündür girmiyordum internete, bilmiyordum. Birkaç arkadaşım söyledi bana mesaj geldiğini, onlar yönlendirdiler. Ben öyle gördüm, yoksa bilmiyordum. Uçak bileti de yoktu yedeklerden bindim. Gidemiyordum. Bekledim, bekledim ve şans biraz benden yanaydı herhalde. Birinci koltuğa bindim, uçağa binemezken birinci koltuğa bindim.”

 • 4

  Sahneye çıkmadan önce Anne Marie ile sahne hakkında konuştuklarını söyleyen Şulan, “Bir yedi dakika filan sahneden bahsettik, nasıl olacak onu konuştuk. Prova yapmadan çıktık sahneye. Direkt sahneye çıktım ben, zaman yoktu prova yapmaya. Doğaçlama olarak çıktık ama yine de fena olmadı, güzeldi” dedi.

 • 5

  Sahneye Anne Marie tarafından “Cizreli Mehmet” olarak çağrılan Şulan, “Ben çok sevindim, sonuçta oralar benim doğduğum büyüdüğüm memleketim. O toprakların çocuğuyum ben. Benden önce gelmesi çok güzel, çok mutluluk verici bir şey. Hep böyle ters lanse ettiler bizi. Doğu tarafı biraz dışlanmış gibi. İnşallah bundan sonra güzel şeyler olur. Bizim taraflar olaylar yüzünden, birtakım şeyler yüzünden biraz geride kalmış diyebiliriz ama inşallah bundan sonra daha öne çıkarız. Belki bir örnek olur. Çok güzel olur bizim için” şeklinde konuştu.

 • 6

  Konserden sonra da Anne Marie ile konuştuğunu söyleyen Şulan, “Konserden önce de sonra da konuştuk. Ben ona teşekkür edeyim dedim çağırdığı için. O da tam tersini söyledi. ‘Ben teşekkür ediyorum’ dedi. Ben dedim, ‘Ben senin sayende tanındım.’ O da ‘Yok sağolasın ben senin sayende tanındım’ dedi. Öyle tuhaftı ama güzeldi yani” dedi.

 • 7

  Müzisyenlik yapan, ağabeyi ve bir arkadaşıyla müzik grubu bulunan Şulan, Anne Marie ile internet uygulaması sayesinde yaptığı düetin yayılmasından sonra hiç olumsuz tepki almadığını söyleyerek, “Kürtçeyi hiç sevmeyenler, duymak istemeyenler bile şu an Kürtçeyi konuşmak istiyor. Binlerce mesaj alıyorum. ‘Senin sayende Kürtçeyi sevmeyi öğrendik’ diyorlar. Böyle mesajlar bol bol geliyor bana ve bu benim çok hoşuma gidiyor. Çok güzel bir şey bu” dedi.

 • 8

  Teklif gelirse tekrar sahneye çıkabileceğini söyleyen Şulan, “Çok sempati duyuyorlar bana. Çok mutlu oluyorum. Demek ki isteyince olabiliyormuş. Beş parmak aynı değil hiçbir zaman. Herkesi aynı göremeyiz. Biz birlikte güzeliz, bir olursak güzeliz” şeklinde konuştu.