ÜSKÜDAR'DA SATILMIŞTI

Milli Piyango İdaresi'nden (MPİ) yapılan açıklamada, bazı basın yayın organları ve internet siteleri ile sosyal medyada, 70 milyon liralık yılbaşı özel çekilişi büyük ikramiyesiyle ilgili asılsız haberlere yer verildiği belirtildi.

MİLLİ PİYANGO SORGULAMA EKRANI

Açıklamada, 31 Aralık 2018'deki yılbaşı özel çekilişinde 70 milyon liralık büyük ikramiyenin Kadıköy Şubesi'ne sevk edilen ve bu şubece de Ali Özçalımlı isimli bayiye satılan 7615536 numaralı tam bilete isabet ettiği hatırlatılarak, "Söz konusu biletin talihlisi ikramiyesini almak üzere henüz idaremize başvuruda bulunmamış ve ikramiye ödemesi yapılmamıştır" değerlendirmesinde bulunuldu.

BİR YIL SÜRESİ VAR

Yılbaşı büyük çekilişinde ikramiye bir sonraki yıla kadar alınabiliyor. Yani 70 milyonu kazanan talihli 31 Aralık 2019 tarihine kadar parasını Milli Piyango İdaresi'nden alabilir. Bu süre içinde tahsil edilmeyen ikramiyeler otomatik olarak kamu payına aktarılıyor.

14 GÜNLÜK FAİZİ 525 BİN TL 

70 milyon liranın faizi de bir servet değerinde. Talihli 70 milyonu ilk gün tahsil edip banka faizine yatırsaydı şimdiye kadar yaklaşık 525 bin TL faiz geliri (yıllık brüt yüzde 23 faiz oranı ile 14 gün) elde edecekti. 

SAHTE PİYANGO BİLETİ NASIL ANLAŞILIR?